slogan:
Kvalita nemusí být drahá.
Nakupujte u výrobce.

Významy keltských symbolů - 1.díl

Registrovat se |  Podmínky
Přihlásit se
kosik
ZPĚT

     

     Zapomněli jste heslo ?
ZOBRAZIT vyznamy 2 díl
Keltské symboly Thorovo kladivo
Symbol věčného života, hledání a nalezení pravdy a rovnováhy v životě, likviduje příčiny stresu, chrání před osudovými ránami, pozitivně mění přístup k problémům i k celému životu. účinnost je zvýšená několikanásobnýmivyobrazením znaku na amuletu.
další  provedení   S-116 a malé S-131
Keltské symboly

Keltské symboly Keltská spirála
Spirála symbolizuje cestu z vnitřního světa k vnější duši nebo do vyšších duševních úrovních; představuje růst,rozšíření a vesmírnou energii, velice oblíbený keltský symbol

Keltské symboly  Dvojitá keltská spirála
- Tento symbol jsou vlastně dvě spojené spirály, které jsou po směru hodinových ručiček. V době bronzové se často Dvojitá spirála používala jako ornament na umělecké předměty všech druhů. Ve starověkém Řecku byl tento symbol běžný na vázách a amforách, a často znamenal vodu nebo moře. Jedna teorie říká, že Dvojitá spirála představuje znak rovnodenosti, tedy čas kdy je den a noc stejně dlouhý.
keltské symboly

Keltské symboly Keltská spirála trojitá - spirála života
symbolizuje narození, smrt a další život. Znak je nakreslen jednou nepřerušovanou čarou a tím pádem je hodně podobný kruhu. Jedná se o starý Keltský symbol

Keltské symboly Štít světových stran
Jako představitel čtvernosti a» už v podobě čtyř směrů, čtyř elementů nebo čtyř životních principů v sobě v dokonalé harmonii ztělesňuje čtvernost. Tak přináší lásku a štěstí každému, kdo jej bude nosit.

Keltské symboly Čtyři roční období
jaro, léto, podzim a zima jsou základními vládci celého keltského světa. Tento amulet tak přináší ochranu a zdraví.

Keltské symboly Cuchulainnův pes
Cuchulainn byl Irským hrdinou a strážcem svaté země, chránil lid a jeho území. Cuchlainnovým posvátným zvířetem byl pes a jeho reprezentace přináší nositeli vytrvalost v dosahování cílů.
keltské symboly

Keltské symboly Mohyla Glastonbury
Symbolické zpodobnění ruin na vrchu Glastonbury, kdysi bohatého opatství na pahorku osídleném již v době železné, podle legendy místo se Svatým Grálem hledaným rytíři Kulatého stolu, též místo, kde je údajně pohřben král Artuš s královnou Guineverou.

Keltské symboly Fintanův losos
při kontaktu s tímto přívěskem se mohou přihodit zázraky a proměny. Fintan byl proslaveným šamanem, který na sebe dokázal brát podobu lososa. Pro Kelty to mělo velký význam, neboť oni respektovali proměnlivě kvality moře a přikládali velký význam všemu, co obývalo jeho nezměrně hlubiny.

Keltské symboly Scathachina sekera
Scathatch byla nelítostná keltská bohyně válečníků. Její válečnické umění bylo nepřekonatelné. Maldí keltští bojovníci se její škole učili jejímu umění.
Tento amulet přináší obratnost, chytrost a sílu.

Keltské symboly Keltský kříž
Nebo také kruhový kříž symbolizuje most do jiného světa (Annwn) a k vyšší energii a znalostem. Toto je uskutečněno vertikálními rameny kříže představujícími jiný svět a horizontálními rameny představujícími fyzický svět (Abred). Okole setkání těchto dvou světů je kruh jako symbol jednoty. Někde jsem také četl, že tento význam se používá pro Keltský Kříž v křes»ansví, ale původně prý to byl kříž plodnosti: kříž byla mužská rozmnožovací síla a kruh ženská. Je tu tím pádem veliká podobnost s egyptským křížem života s Ankhem
keltské symboly

Keltské symboly Keltský znak - Triada
Symbol věčného života, hledání a nalezení pravdy a rovnováhy v životě, likviduje příčiny stresu, chrání před osudovými ránami, pozitivně mění přístup k problémům i k celému životu. účinnost je zvýšená několikanásobnýmivyobrazením znaku na amuletu.

Keltské symboly Keltský kruh
Spirála se třemi odstředivými rameny je snad tím nejtypičtějším symbolem, který je spojován s Kelty.Symbol pradávného spojení živlu země, vody a ohně. Dodává životní energii, sebejistotu, příznivě ovlivňuje zdravotní stav organizmu. Pomáhá na cestě k osvícení, dává energii a rozvíjí kreativitu.
dále číslo s 119, s 128
keltské symboly

Keltské symboly Keltský drak
Ztělesňuje bohu nepřátelské prasíly, které musí být přemoženy (v souvislosti s tím vznikly mýty a pohádky o boji s drakem - Apollo, Siegfried nebo třeba i sv. Jiří a další hrdinové). V Apokalypse je drak jako symbol Satana přemožen archandělem Michaelem.
V pohádkách vystupuje drak jako strážce pokladu nebo unesené princezna (panny = čistoty) ztělesňuje tak těžkosti, kterémusí být překonány před dosažením cíle. C. G. Jung spatřuje v mýtech o boji s drakem výraz boje mezi já a regresivními silami nevědomí.

Keltské symboly Nekonečný uzel (štěstí)
V keltském, čínském a indickém umění představuje Nekonečný Uzel plynulost a návaznost, dlouhověkost a věčnost. V Číně se mu zároveň říká uzel štěstí. Pro hinduisty představuje uzel znamení, které má Višnu na hrudi. Podle jiné čínské tradice je zas symbolem vnitřností poraženého nepřítele (zde hraje svojí roli souzvučnost pchang-čang (Nekonečný Uzel) s cang (vnitřnosti).


TOPlist    

NEPŘEHLÉDNĚTE :  ODKAZY     a dále  MATELI.CZ          NAHORU